Medzinárodný súdny dvor definuje akciové spoločnosti ako združenia spoločností, ktorých cieľom je vykonávať konkrétnu podnikateľskú činnosť samostatne, ale spoločne prostredníctvom svojich vyplácaných akcií. No, pozrime sa späť do našej histórie. Slovenská národná rada vlastne schválila zákon o akciových spoločnostiach v roku 1990. Je zaujímavé, že to bol vlastne akýsi štátny príkaz. Toto nové zákonné ustanovenie zaviedlo pojem spoločný majetok.
Mimochodom, mnohé veci súvisiace s národným majetkom si Slováci požičali z československého právneho poriadku. Tak bolo možné vyhlásiť všetky akcie akciovej spoločnosti za spoločné imanie. Okrem toho má slovenský právny systém mnohé odlišnosti od bežnej občianskoprávnej tradície. Predovšetkým má svoju charakteristiku: koncepciu ochrany osobného majetku. Ochrana osobného majetku začína v detstve a pokračuje počas celého života každého jednotlivca. Zabezpečuje ho štát, nie osobné prostriedky občanov. V prípade straty teda neexistuje možnosť jeho vrátenia inej osobe. V prípade krádeže alebo iného poškodenia majetku človeka môže od štátu požadovať osobné odškodnenie. Občan sa môže obrátiť na súd, aby získal odškodné.
V podstate ide o akt sociálnoprávnej ochrany a štát garantuje jeho výkon. Zároveň ju zabezpečuje štát, nie osobné zdroje občanov. Federálny rozpočet je obrovský, pretože zahŕňa výdavky zákonodarnej a súdnej zložky vlády. Zákonodarnú zložku tvorí Kongres a Senát. Rozhodujú o výdavkoch krajiny, zdaňovaní a imigrácii. Odvetvie súdnictva zahŕňa najvyšší súd, odvolacie súdy, existujúce federálne, štátne a miestne súdy a tribunály a medzinárodné súdy. Zahŕňa aj presadzovanie zákonov a zmlúv uzavretých vládou. V prípade straty nie je možné ho vrátiť inej osobe. Štát financuje svoju činnosť prostredníctvom daní. Platí ich každý a zahŕňa daň z obratu, daň z obratu, daň z pridanej hodnoty, licenčný poplatok za vedenie motorového vozidla, ako aj dane z alkoholu a tabakových výrobkov. Akciové Spoločnosti sa majú rôzne ceny je lepšie sa predtím obrátiť na niekoho kto tomu naozaj rozumie.