Základné modely džínsov, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku

Ak by ste sa opýtali tak okolo sto ľudí, ktorý kúsok je v ich šatníku neoddeliteľnou súčasťou, s najväčšou pravdepodobnosťou sa na prvých priečkach objavia džínsy. Sú tu s nami už niekoľko desaťročí, nesmierne obľúbené či už ženami, mužmi, deťmi, dokonca aj módnymi odborníkmi či dizajnérmi. Existuje stále viac modelov, strihov, farieb a variácií vďaka, ktorým vynikne každá postava. Ak aj vo vašom šatníku panuje množstvo nenosených džínsov a chcete ich zminimalizovať, respektíve si chcete vytvoriť základnú škálu modelov tohto trendy kúsku, vsaďte hlavne na 5 modelov džinsov bigstarjeans.sk, ktoré budú tento rok najviac obľúbené.

džínsy

Uvoľnené džínsy s roztrhanými prvkami

Neskutočne trendy budú aj tento rok nohavice voľnejšieho či voľného strihu. K tomu roztrhané prvky dodajú každej osobnosti jedinečný rebelský trendy a mládežnícky štýl. Dajú sa jednoducho a štýlovo kombinovať či už so športovým tričkom alebo mikinou a trendovými teniskami. Pre viac ženský a sexi look sú skvelou voľbou lodičky výraznej farby na menšom podpätku.

Boyfriend džínsy

Tento model džínsov je charakteristický pre ležérny, pohodlný a zároveň štýlový outfit. V minulosti ho nosili najmä muži, no čoraz viac kraľuje aj v ženských šatníkoch. Sú vhodné nielen do mesta, ale dokonca aj do školy či práce v kombinácii s jednoduchou tunikou či sakom a čiernymi nízkymi poltopánkami či lodičkami.

móda

Vysoký pás

Krásne zoštíhlia a zvýraznia prednosti každej postavy. Ako stvorené pre krátke tričká, topy alebo tielka.

Skinny džínsy

Úzke priliehavé džínsy pre neodolateľne sexi a nesmrteľný outfit. Skvelé do mesta, školy alebo na párty. Dolaďte ich topánkami na vysokom podpätku, voľnejšou košeľou a hollywoodsky look je na svete.

Výrazný džínsový kúsok

Každý potrebuje raz za čas zažiariť a vyniknúť z davu. Obohaťte svoj šatník o džínsy s nezameniteľným vzorom či strihom, ktoré len tak hocikde neuvidíte. Fantázii sa predsa v móde medze nekladú.

 

Cenovo dostupný matrac ATLAS kokos.

Pri nákupoch nových matracov sa často môžeme stretnúť s názorom, že značkové matrace sú predražené. No tieto tvrdenia nie sú pravdivé a práve výrobcovia značkových matracov často ponúkajú aj lacnejšie produkty vysokej kvality. Tvrdenia o predraženosti vychádzajú zrejme z toho, že cena niektorých značkových matracov sa naozaj niekedy blíži aj k tisíc eurovej hranici, no sú to matrace z tých najkvalitnejších materiálov a určené iba pre tú najnáročnejšiu klientelu.

posteľ

Jedným z príkladov, keď výrobca špičkových značkových matracov dokáže vyrobiť aj kvalitný matrac za rozumnú cenu je matrac ATLAS kokos od spoločnosti SEGUM. Tento 17 cm vysoký pružinový matrac patrí k tým lacnejším, no stále ponúka dostatočnú kvalitu. A keďže ide o pružinový vzdušný matrac, tak je vhodný pre všetkých alergikov, ktorým iné typy matracov môžu časom spôsobovať problémy.

Matrac ATLAS kokos má jadro matraca tvorené z kvalitných Bonellových pružín vysokých 11 cm a hrubých 2,2 mm. U týchto pružín od nemeckého výrobcu sa nemusíte obávať nepríjemného vŕzgania ako tomu bolo u pružinových matracov v minulosti. Tieto pružiny sú z oboch strán chránené gumokokosovými doskami z materiálu Listex. Nie sú to obyčajné kokosové dosky aké používa konkurencia, a ktoré sa navyše aj často lámu. Dosky Listex sú veľmi pružné, pevné a veľmi odolné. Prenášajú váhu tela na pružiny, a rozkladajú tak celkovú váhu veľmi rovnomerne. Tieto dosky majú dlhú životnosť, takže aj celková životnosť matracov je tak veľmi vysoká a počas celej doby užívania sa vlastnosti matraca nemenia.

posteľ

Na povrchu je pena KOMFORT, čo je PUR pena najvyššej kvality tvrdosti 30-40 kg/m3. Táto kvalitná pena je elastická a nedeformuje sa ako nekvalitné PUR peny vyrábané v minulosti. Celková cena nakoniec závisí od výberu poťahu matraca, kde sú na výber tri druhy poťahov. Tento stredne tvrdý matrac ATLAS kokos je vhodný na pevný drevený alebo nepolohovateľný lamelový rošt.

 

Vytvorte si vlastnú fotokoláž

Pomocou fotografií by sme mali často spomínať na minulosť. Avšak v dnešnej dobe je situácia trochu iná. Papierovú podobu nahradila digitálna a naše fotografie uschovávame v počítačoch či mobilných telefónoch. Ani si neuvedomujeme ako ľahko o takéto digitálne fotografie môžeme prísť. Fotiek v mobile máme veľa, ale často sa k ním po odfotení už nevraciame.

súbor fotografií

Fotografie v tlačenej podobe založené vo fotoalbume sú vhodným prostriedkom na pripomenutie si minulosti. Ak však máte peknú momentku z nejakej dôležitej udalosti, dajte si ju zarámovať. Fotoobrazy sa v dnešnej dobe tešia veľkej obľube. Je to milý nástroj, ako si každý deň pripomenúť najdôležitejšie chvíle nášho života. Pri fotoobrazoch máte možnosť zaraďovania jednej fotografie, ale tiež vytvorenie celej koláže. Ide o viacero fotiek, ktoré poukladáte vedľa seba a zarámujete. Fotografie môžu byt jedna vedľa druhej alebo môžete medzi nimi nechať pozadie. Veľkosti jednotlivých fotografií ako ani otočenie nemusia byť rovnaké.

koláž fotografií

Práve rozdielnosť fotiek vytvorí zaujímavý vzhľad. Je len na vašej kreativite ako fotky poukladáte.
Fotokoláže je najlepšie vytvoriť jednoducho pomocou online editora. Nemusíte hľadať špecializované predajne a všetko urobíte z pohodlia domova len použitím počítaču či mobilného telefónu. Výhodou je, že hneď aj uvidíte návrh. Ak nebudete spokojný môžete svoju požiadavku upraviť. Fotokoláže https://www.graphicsoul.sk/kategoria-produktu/online-editor/fotokolaze/ a fotoobrazy sú aj milým darčekom pre našich najbližších. Darujete peknú spomienku, ktorú určite nikto nebude čakať. Fotoobraz si môžete zavesiť ako v obývačke tak aj v chodbe či kuchyni. Najčastejším miesto pre osobnú fotokoláž je však spálňa. Nezabúdajme v tomto svete ani na takéto maličkosti. Obrazy s vlastnými fotografiami nám budú stále pripomínať naše šťastie.

 

Dokonalý sáčok

Človek sa učí celý svoj život. Niekedy rýchlejšie, lepšie, obratnejšie a inokedy sa na to kašle a ide mu to veľmi pomaly. Za roky skúseností by ste nemali vymeniť nič na svete. Tie sú na nezaplatenie. No, aj skúsený tesár sa utne a preto sa človek musí neustále vzdelávať a zdokonaľovať. Pri balení a uskladňovaní vecí obzvlášť, ak chce byť, čo najefektívnejší. Radiť druhým svoje overené tipy sa nie stále oplatí, lebo sa vás budú snažiť zasa presvedčiť o svojej pravde. A povedzme si rovno, môže z toho vzniknúť nepekná hádka, mela.

coffee-beans-2258874_1920

Tak ako teda uskladňovať svoje veci? Čo by bolo najlepšie?

supermarket-949912_1920

Už ste počuli výraz ZIP sáčky?

Áno, vaše zdanie vám neklame. Naozaj by sa mohlo zjednodušene povedať, že sa jedná o sáčky so zipsom. Vaše poklady sa tak nevytratia znenazdania. Sú použiteľné viackrát. Nie ako obyčajné sáčky, ktoré často nevydržia ani to jedno použitie, na ktoré ich máme. ZIP sáčky sú vyrobené z pevnejšieho materiálu. Majú rôzne veľkosti, ktoré vám umožňujú používať ich naozaj rôznorodo a rozmanite. Nie je nič jednoduchšie ako si zobrať z každej veľkosti a potom ich využívať na to, na čo sa vám hodia najviac. Uskladňovanie do mrazničky vám s týmito úžasnými pomocníkmi pôjde jedna radosť. Nemusíte sa báť, že sa vám daný sáčok v mrazničke roztrhne a napríklad hrášok sa bude kotúľať po celej izbe i mrazničke. To sa vám s týmito zázrakmi ozaj nestane. Dajú sa použiť opakovane, takže vám prvotná investícia do nich nemusí vôbec pripadať vysoká. Investujte radšej teda do týchto kvalitných vreciek ako do obyčajných sáčkov, ktoré nevydržia takmer nič a míňajú sa rýchlosťou svetla.

Že máte aj vy pocit, že ich neustále musíte dokupovať, hoci ste ich kupovali nedávno?

To vám pri ZIP sáčkoch rozhodne nehrozí. Zásoby vám vydržia oveľa dlhšie a môžete sa s nimi podeliť aj s príbuznými a známymi.

 

Čo robiť s poškodeným poťahom na matraci

Keď ste si kupovali matrac takých desať rokov dozadu, snímateľný poťah ešte nebol úplnou samozrejmosťou. Dnes našťastie je. Keď si spomeniem na tie hodny drhnutia a následného sušenia matracov, robí sa mi nevoľno. Každý z vás asi vie, že vyčistiť matrac je takmer nemožné. Čo však robiť, keď sa poškodí i poťah? Niekoľko riešení by sa našlo.Čierna posteľ s bielym matracom a obliečkami, nočný stolík so zapálenou stolnou lampou.jpg

Poškodený zips

Z vlastnej skúsenosti viem, že práve zips „odíde“ na poťahu ako prvý. Ak patríte k šikovným gazdinkám, tak si ho môžete opraviť doma. počítajte však s tým, že poťah nie je najmenší, takže takáto práca si vyžaduje naozaj skúsenosti a poriadnu dávku šikovnosti. Bezpochyby budete potrebovať aj kvalitný šijací stroj, pretože bez neho, je oprava takmer nereálna.
Rýchlejším a ľahším riešením je dať poťah do opravy. Počítajte s tým, že niekedy môže takáto práca stáť poriadne veľa.

Diery

Poťah sa môže roztrhať hlavne vtedy, ak nie je najkvalitnejší, teda je vyrobený z tenkého materiálu. Šitie dier je veľmi náročné, pretože nesmiete zmenšiť veľkosť poťahu. Spať na vlnkách sa nechce asi nikomu. Ak dieru príliš stiahnete, poťah sa môže roztrhnúť na inom mieste. Poťah je teda opraviteľný len vtedy, ak je diera naozaj malá.

Nehoda s práčkou

Poťah si môžete poškodiť aj nesprávnym praním. Na práčke si vždy nastavte teplotu, ktorá je uvedená na štítku. Naozaj ani o stupeň viac. Ak sa vám poťah zrazí, nepomôže nič iné ako kompletná výmena.Detail na starý farebný matrac bez poťahu.jpg

Dá sa vymeniť

V predajniach matracov nájdete aj náhradné poťahy na posteľ. Toto je najrýchlejší, no zároveň finančne nákladný spôsob, ako si poradiť s poškodeným poťahom. Kvalitné poťahy, teda tie, ktoré sa vám nezničia v priebehu dvoch mesiacov, stoja od päťdesiat do stopäťdesiat eur. K tomuto riešeniu treba pristúpiť hlavne vtedy, ak je poťah roztrhnutý alebo má poškodený zips, ktorý sa nedá opraviť. V ďalších riešeniach vám ukážem i to, že kompletná výmena, môže byť v niektorých prípadoch i lacnejšia.

 

Osvetlite svoj život kvalitne

Sú veľmi praktické, šikovné, dajú sa kamkoľvek zavesiť, alebo prilepiť a dokážu urobiť skutočnú svetelnú šou aj z každodenného života. Pomáhajú nám vidieť v tme, ale dokážu nám aj pekne farebne rozveseliť život. Sú praktické a veľmi originálne, pretože s nimi dokážete pracovať presne podľa vašich predstáv. Dajte preto priestor svojej kreativite a vytvorte si u seba doma jedinečné svetelné obohatenie, ktoré dodá vášmu domovu nespochybniteľnú originalitu.vysvietené mesto.jpg
Svetlo patrí medzi veci v živote, bez ktorého by samotný život nebol možný. Ale keďže slnko svieti iba cez deň, v noci si potrebujeme osvetlenie vymyslieť nejako inak. Práve pre takéto prípady si do domov vymýšľame rôzne originálne osvetlenie, ktoré nám rozsvieti cestu aj v tmavej noci.
Sú jednoduché, praktické a predstavujú momentálnu jednotku na trhu. Nie to je však len tak pre nič za nič. Veľmi dobre sa s nimi manipuluje a dajú sa veľmi jednoducho nainštalovať. Led pásy LEDprodukt.sk sú skutočne výnimočnou a nedoceniteľnou pomôckou do domácnosti, keď zájde slnko a váš domov zaplaví tma. Posvietia vám na cestu úsporne, šetrne a navyše aj veľmi štýlovo.
Predstavuje skutočne nadčasový typ osvetlenia, pretože dokáže osvetliť aj ťažko dostupné miesta. Dokážete si ho prispôsobiť podľa svojich individuálnych predstáv a tak nechať zažiariť presne to, čo chcete aby žiarilo. Jedinečné na ňom je najmä to, že je možné ho umiestniť aj na miesta, kde sa iný typ osvetlenia dá umiestniť len veľmi ťažko, ak vôbec.zapojenie led pásov.jpg
Dokonale sa hodí do každej modernej domácnosti, ale aj do domova, ktorý sa snažíte prerobiť a vdýchnuť mu trochu nového a moderného štýlového vzhľadu. Vyberať si môžete z rôznych typov svetiel a farieb, či už studených odtieňov bielej, teplých odtieňov alebo dokonca zmiešaných pre vyladenie a navodenie každej správnej atmosféry.