Upratovanie je zábava

Upratovanie je zábava

Upratovanie nie je samo sebou. A aby ste ho urobili, potrebujete na to energiu a chcieť upratať. Alebo aspoň nejakú motiváciu, aby ste to upratovanie urobili. A samozrejme, že sú medzi nami tí, čo upratovanie robia s úplným nadšením a sú „pedanti“, ale tých je oproti tým normálnym ľuďom oveľa málo. A keď ste na to ešte chorí, tak sa vám asi ťažko bude chcieť upratovať. Budete chcieť iba odpočívať, spať a relaxovať. Pri chorobe sa na nejaké obrovské upratovanie vykašlite, pokiaľ na to nemáte dostatok síl. No lenže aj tak vás to po chorobe čaká. A upratovanie po chorobe by malo byť oveľa dôslednejšie. Boli ste predsa chorí a tak musia všetky baktérie a nečistoty z domu von.

s

Ale ako na to? Vyprať obliečky – práve v obliečkach sa usadia rôzne baktérie a tak obliečky musíte vyprať. Najlepšie je ešte k samotným obliečkam pridať dezinfekciu do prania, aby bielizeň bola bez nečistôt, baktérií, čistá a voňavá. Vyčistiť stolíky a zotrieť prach – aj na stolíkoch bude plno nečistôt a prachu, zotrite ich čističom a suchou handričkou a je to. Skúste sa ale po chorobe nenamáhať až tak veľa. Upratovanie je síce dôležité, ale nemusíte ho mať za sebou hneď. Môžete si ho rozdeliť napríklad na niekoľko častí – napríklad ráno upratáte riad a dáte prať bielizeň.

s

Popoludní zase vyperiete periny a pozametáte, vysajete a tak ďalej. Ja som upratovanie tiež chcela mať hneď a všetko naraz, ale veľmi sa to neoplatilo. Bola som potom akurát v strese a to nebolo veľmi super. Každopádne hlavne tie upratovacie videá aspoň ma toľko inšpirujú, že mi potom upratovanie príde oveľa ľahšie a nemusím sa k nemu až tak nútiť. Tak to skúste tiež, pretože je to rozhodne lepšie, ako byť z upratovania otrávený a mať z neho zlý pocit. Niekto ale občas upratovanie kvôli pracovnej vyťaženosti nezvláda, preto hľadá upratovačku spišská nová ves Upratovanie-grant.

Previous post Efektívna preprava potravín
Next post Nekradnime deťom šťastie