Rekonštruujeme dvojgeneračný dom vrátane výmeny okien

Rekonštruujeme dvojgeneračný dom vrátane výmeny okien

Bývate s rodičmi v dvojgeneračnom dome a považujete tento spôsob bývania za ideálny? Potom vám môžeme gratulovať k dobrej úvahe, pretože ak sa s rodičmi zhodnete na spoločnej údržbe objektu a starostlivosti o záhradu, potom je to skutočne ideálna forma bývania. Po prvé je väčšinou niekto doma, takže majú rôzni zlodejíčkovia smolu a netrúfnu si k vám vstúpiť na pozemok prakticky nikdy. Po druhé sa vám výrazne znížia náklady na údržbu domu aj na energie, najmä za vykurovanie, a potom máte aj menej starostí s prácou na záhrade, keď si prácu rozdelíte medzi viac osôb. Rodičia tiež môžu postrážiť vnúčatá a vy im zas na oplátku niečo v byte opravíte alebo doveziete väčší nákup z obchodného domu.

moderná spálňa

Dvojgeneračné domy sa u nás stavali už za socializmu a ľudia v nich žili spokojne desiatky rokov. V tej dobe samozrejme existovali iba drevené okná, a tak pokiaľ je aj toto váš prípad, a v dome máte stále tento typ okien, nie je to nič neobvyklé. Môžete si však nechať okná v rámci rekonštrukcie objektu vymeniť za plastové. Má to svoje nesporné výhody, a o nich by sme si mohli niečo povedať.

krásny byt

Lepšie izolačné vlastnostiplastové okná v Púchove sa vyrábajú s vákuovanými sklami. Vákuované sklo oveľa lepšie udržuje teplo alebo chlad, podľa toho, čo je potrebné v obytnej miestnosti. V lete nie je vo vnútri také horúco a v zime zas neuniká z miestnosti von toľko tepla. Tým pádom sa významne šetria peniaze za vykurovanie. Lepšie izolačné vlastnosti sa týkajú aj zvuku, zvonku nepreniká toľko hluku ako v prípade, že máte doma staré drevené okná.

Minimálne nároky na údržbu – kto z vás niekedy natieral okná v celom dome, napríklad ak ich tam bolo tridsať, iste nám dá za pravdu, aká namáhavá a zdĺhavá práca to je. Najprv sa musí starý náter odstrániť, napríklad plameňom, a potom obrúsiť, potom vytmeliť, natrieť základovým náterom a na záver dvoma vrstvami koncového vrchného náteru. S plastovými oknami razom zabudnete, čo to znamená natierať okná farbou.

Previous post Ušetrite na energiách
Next post Efektívna preprava potravín