Mobil pre dieťa

Mobil pre dieťa

Už aj vaše dieťa, ktoré navštevuje základnú školu by chcelo vlastniť svoj prvý mobil? Ak dieťa dostane prvý mobil, myslí si, že je už dosť pripravené do života. Mať vlastný mobil je pre neho ako niečo neuveriteľné a môže sa pochváliť svojim spolužiakom, že aj on má svoj mobil. Je pre neho mobil naozaj užitočný? Od akého veku by malo dieťa vlastniť svoj prvý telefón? Mnohé malé deti už majú v rukách príliš skoro svoj vlastný mobil. Radi na ňom fotia rôzne fotografie, pozerajú rozprávky, či píšu si v poznámkových blokoch. Veľa z nich aj hrá rôzne hry na mobile.

 

technológie

 

Je pre malé deti naozaj taký potrebný? Rodičia kupujú svojim deťom príliš skoro mobil. Potom sa čudujú, že ich dieťa je na mobile príliš často. Ale spôsobili si to sami. Deti by sa mali viac venovať hraniu na detských ihriskách a nie pozerať do malého displeja v mobile. Veľmi rýchlo sa im dokáže zhoršiť zdravie, hlavne oči. Časté pozeranie na displej spôsobuje, že dieťa môže začať nosiť aj okuliare. Ak nechcete poškodiť vášmu dieťaťu jeho zrak, mobil mu príliš skoro nekupujte. Nevyhnete sa však tomu. Vaše dieťa si svoj mobil bude neustále vypytovať, až raz dosiahne svoje a mobil mu kúpite.

 

moil

 

Mobil je aj dobrá vec pre dieťa. Ak skončí deň v škole, môže vám zavolať, že je na ceste domov. V prípade ohrozenia na živote, je dobré, aby si dieťa vedelo privolať pomoc, či už vašu alebo pomoc lekárov. Mobil by mu mal slúžiť na základné účely. Ja ako malé dieťa som nevlastnila mobil s dotykovým displejom. Môj mobil mal veľmi maličký displej a bolo možné z neho len telefonovať alebo písať smsky. Na to mobil má slúžiť. Nepotrebujete mať na ňom prístup na internet, prístup k sťahovaniu ďalších hier, či iných vecí, akými sú prezeranie rôznych webových stránok. Dieťa to nepotrebuje. Popremýšľajte, či vášmu malému dieťaťu naozaj zadovážite jeho vlastný telefón. Ak je zodpovedné tak môžete, no malo by ho využívať len na základné účely.

Previous post Mobilný dom ľahko premiestnite
Next post Zlepšite si jazdný zážitok s opierkou na chrbát do auta