Kam všade sa hodí retro dlažba?

Kam všade sa hodí retro dlažba?

Ach to retro!

Charakteristickými prvkami pre retro štýl sú typické oblé rohy, koberčeky, deky, dekorácie a doplnky z kovu aj dreva. Drevo skrátka musí byť všade. Takiež aj používanie rôznofarebných kombinácií a prevaha dreva. Tieto prvky môžeme využiť bez ohľadu na to, či si zariaďujeme interiér v byte alebo v dome. Ľahko zariadime aj rekreačnú nehnuteľnosť v retro štýle, napríklad chatu alebo chalupu. Zladíme ich spoločne s okolím do retro štýlu. Základom je podlaha alebo dlažba. Celému interiéru alebo exteriéru dodá výrazný retro nádych. Aj keď sa retro trend inšpiruje zariadením a architektúrou prvej polovice 20. storočia, neznamená to, že musíme vždy voliť drevenú podlahu. Neplatí to už dávno. To isté platí aj pre steny, kde nie je povinné používať iba tapety s ornamentmi alebo maľovku. To takisto už dávno neplatí! Naopak, retro dlažby alebo obklady sú výbornou alternatívou. Na riešenie stien a podláh, čo platí aj pre terasy či balkóny. Terče na dlažbu https://quadrofixing.sk/rektifikacne-terce/terce-pod-dlazbu/c26 poslúžia pri pokladaní podlahy, tak na ne nezabudnite.

dlažba

Do všetkých izieb

Pokiaľ hovoríme o vonkajšom prostredí, tak mrazuvzdorné a odolné gresové dlažby sú ideálne na použitie v okolí domu. Sú jednoduchým a praktickým riešením pre fasády, chodníky a obklady. V porovnaní so zámkovou dlažbou majú krajší dizajn a sú obľúbenejšie. Pre interiérové priestory sú ideálne keramické dlažby a obklady, ktoré ponúkajú rovnakú pevnosť a odolnosť, ale sú oveľa ľahšie na spracovanie.
V retro štýle máme veľa možností na výber z rôznych dizajnov, foriem a veľkostí dlažieb.

dlažba

Stačí si vybrať podľa toho čo sa nám páči. Veľkoformátové dlažby sa hodia do obývačky, zatiaľ čo do kúpeľne sa hodí štvorcový formát, ktorý umožňuje pokladanie kachličiek pozdĺžne aj diagonálne. V kuchyni vynikne retro, najmä ak použijete obkladačky na stenu s ornamentmi a pestrofarebnými vzormi. Tie vyniknú pri linke. Originálny retro dizajn obkladu dodáva kúpeľni nový a osviežujúci život. V ponuke sú rôzne farebné varianty, ktoré sa skvele hodia k sprchovému kútu a ku vani. Okrem kúpeľne je možné využiť retro dlažby aj na chodbe alebo schodoch.

Previous post Tvorivé rezanie
Next post Čistá voda pre každú domácnosť